Audience Letters


Date from Message
06.03.2015 Nilgün Söylemez Behnken Annem,Oglum ve Ben´i yeni gördüm,çok begendim.Oyunculuk mükemmel,hele ogul rolü mutlaka çok emek ister.Tebrik ederim.
Nevzat Yildiran "Annem Oglum ve Ben"Bir aile drami, geçmisin gölgeleriyle de. Yilmak yok, hayat güzel! Güçlü oyuncular, sahane metin.Kaçirmamali
23.03.2014 Eril Erdem Akdeniz'i 3 kez izledim. Yarattiginiz dünya çok güzel, ve anlamliydi. Müzikler, danslar, ve oyun için emeginize tesekkürler
21.12.2013 Seren Aydin Akdeniz gerçekten inanilmazdi. Müzikler,sarkilar,oyuncular,orkestra herkesin emegine sesine saglik!
18.12.2013 Oguz Tugrul Iki oyun bir ülke gerçekten muazzamdi,vatanini milletini ve en önemlisi özgürlügünü geri isteyen herkes izlemeli...
14.12.2013 Baysan Pamay 13 aralik 20,00 ***"IKI OYUN BIR ÜLKE",*** Cumhuriyet treninin kaçmakta oldugu ancak elit kesimin ise sadece sen ben kavgasinda olduklari ancak bu kadar zarif anlatilabilirdi.Ellerinize saglik Nesrin Kazankaya,oyunlarda emegi geçen herkese sonsuz tesekkürler.
14.12.2013 Isinsu Karabulut Akdeniz oyununu CKM de seyrettim. Çok begendim. Müzikler, özellikle koro, sololar çok güzel oturmus. Oyunculukta tüm ekip çok basarili. Oyunu uzun yillar sergilemeniz dilegi ile.
04.11.2013 Aydin Ergil "Akdeniz" bir sölen. Sonunda söylemem gerekeni basta söylüyorum. Nesrin Kazankaya, Kuzey Akdeniz ülkelerinin aydin sairlerinden hareketle, her zaman isledigi aydinlanma, fasizme karsi demokrasi, savasa karsi baris konularini islemis. Bir an düsündüm, biz bu aydinlarin tümünü taniyoruz, aydin olmayanlarin adini bilen var mi? Demek ki kalici olmak için aydin olma zorunlulugu var. Sahnede dokuz oyuncu kiliktan kiliga giriyor. Hepsi basarili, hangisinin adini anayim? Oyunculara bir de zaman zaman "kemanci ve piyanist" de eklenince kadro daha da genisliyor. Kazankaya önceki müzikli oyunda da bunu yapmisti. Yanik sesle söylenen agit herkesi büyüledi. Oyunda bir de romanlar var künyede belirtilmemis. Yine künyede belirtilmeyen koreografi tasarimini da son derece basarili buldum. Sahne ve isik tasarimi sade, oyunun önüne geçmiyor. Müzik ise oyunda bas rolde. Kazankaya bu seçiminde hakli, ben de Portekiz'den Türkiye'ye Kuzey Akdeniz ülkelerinin müziklerinin hep hayrani olmusumdur. Ülkelerin müziklerinden yapilan seçki için benim aklima gelen baskalari var, ama tiyatronun seçimine saygi duymak gerekiyor. Eger "o tür yerine su tür seçilseydi daha çok begenirdim" dersem kimseyi kirmayacagimi düsünüyorum. Benim de hayrani olmama karsin Amalia Rodriguez tarzi yerine 25 Nisan Devrimi'yle öne çikan José Afonso tarzi, "Ne me quitte pas" yerine "Le temps des cerises" türü bir sarki belki oyunun ana temasina daha uygun düserdi. Bunlari yazmak kolay, Kazankaya harika bir ekiple zor olani basarmis, kutluyorum.
26.08.2013 Baysan Pamay Lütfen artik Tiyatro Pera sahnesi açilsin."Ah Symrnam i tekrar izleyip aglamak, ve heyecanla bekledigim AKDENIZ e kavusmak istiyorum.
07.06.2013 Apostolos Sabaziotis Yesterday, i was in your perfomance in athens festival..congratulations for your work and your courage to stand for that difficult moments of both greece's and turkey's history.. i am interested in learning the name of the turkish song with which the perfomance ended (that, you sang together with Seferis' poem).. i hope you could let me know.. thank you for having this experience.. and i wish the best for turkish people's attempt for freedom these days! Apostolos Sabaziotis
12.04.2013 Raziye Duman " Ikinizde aklinizimi kaçirdiniz? Akan kanlari mi kiyaslayacaksiniz? Güzelim gençligimizi tuzaga düsürdüler. Yüregim kizgin, öfkeli; bir yani sizi sorar, bir yani sizinkilerin öldürdügü kocami, abilerimi...Çatladi yüregim, nar gibi ikiye ayrildi.." AH SMYRNA'M GÜZEL IZMIR'IM... Elin Kolun Dert Görmesin.. Tüm Bedenine Saglik Olsun Basak Özdogan ... O resimler...yanik kemer..islemeli yatak örtüsü..gramafon..plaklar..perdeler..panjur..geçmis..gelecek..hayaller..umutlar...kül...göç.....akmadi..ince ince..tuzlu.. sizdi içime içime....Saygi ve sevgiyle selamliyorum Yazani, Yöneteni, Müzik yönetmenini, Oyunculari ve Seni.. Ç O K Y A S A Y I N E M I !
14.03.2013 Berrin Yazici Size bu güzel oyunlar için tesekkür ederiz. Izlemedigimiz hiç bir oyununuz kalmadigi için yeni sezonunuzu merakla bekliyoruz.
06.02.2013 Yasemin Bilge Sevgili Nesrin Kazankaya, Sizi ve arkadaslarinizi hissettirdiginiz güzellikler için tebrik ederim. Eski bir Izmir' li seyirciniz (Yasemin Bilge)
14.01.2013 Dr. Aygün Özel Merhabalar Pazar günü "Ah Smyrna'm, Güzel Izmir'im" adli oyunu seyrettim.Tüm oyuncular harikaydi.Nefes almadan izledik diyebilirim.Getirdigim misafirler de çok begendiler.Tüm oyunculari ve emegi geçenleri candan kutluyorum.
11.12.2012 Zeynep Banaz IKSV Tiyatro Festivali kapsaminda 11 yasindaki kizimla birlikte seyretme firsatim oldu.Cok basarili ve mutlaka seyredilmesi gereken bir eser oldugunu dusunuyorum.
14.10.2012 Baysan Pamay Özlem bu gece bir sölenle sona erdi.Sevgili Nesrin Kazankaya'nin kaleminden çikan sahane bir mübadele hikayesi,harika oyuncularla kalbinize çörekleniyor ve "sari hurçta kocamin,oglumun giysileri var, verirsin,yardim edersin gelen göçmen Türklere,Türktürler ama bilmezler Türkçe" sözleri içinizi acitiyor,gözleriniz nemleniyor.Tesekkürler Tiyatro Pera.
13.10.2012 Bora Cengiz Tiyatro Pera'da "Ah Smyrna'm, Güzel Izmir'im " izledik. Bu gidisle 2 hafta daha diken diken kalacak tüylerim. Mükemmel bir oyun!...
25.02.2012 Mine Karahan Taner Venedik Taciri cok güzel bir oyun. Tiyatro Pera'da. Tiyatro Pera Siraselviler'de...Shakespeare kaç sene önce ne yazdiysa, bugün hala ayni...
25.02.2012 Selva Aydiner Tiyatro Pera'nin Venedik Taciri oyunu muhtesem!
17.02.2012 Vecide Sener Tiyatro Pera'da Venedik Taciri oyunu.Tüm oyunculara çok tesekkür ederim. Müthis bir oyundu.
14.02.2012 Oya Sönmez Rahat Yasamaya Övgü! (Brecht Kabare) mutlaka izleyin, günümüzde yasananlara ayna tutuyor, Nesrin Kazankaya ve tüm ekibini tebrik ederim.
11.02.2012 Yasemin Ezgin "Rahat Yasamaya Övgü! (Brecht Kabare)": Izlerken kahkalara bogulduk.. Çok eglenceli, çok enerjik bir oyun.. Hepinizin emegine saglik, tebrikler!.. :)
15.01.2012 Cem Sarica Vanya Dayi: Geçen yil seyretmistim.Nesrin Kazankaya her zamanki gibi harikaydi. Özellikle Selçuk Yöntem Vanya Dayi'da görülmeli.
21.12.2011 baysan pamay Sayin Nesrin Kazankaya, Sn. Safak Eruyar, Sahsinizda tüm Tiyatro Pera ailesini tebrik eder,nice 10 senelere erismenizi dilerim. Iyi ki varsiniz. Ayrica bana yasattiginiz bu muhtesem gece için de çok tesekkür ederim. Saygilar, sevgiler Baysan Pamay
17.12.2011 Gözde Aladag Lago Venedik Taciri çok keyifliydi, emegi geçen herkese tesekkürler. gitmeyen varsa siddetle tavsiye ederim...
06.12.2011 Serli Alyanakyan Haddeler KAZAEN -Muhtesem oyunculuklar tebrik ederim! :)
04.12.2011 Bora Saygi Sevgili Tiyatro Pera, Yeni oyununuz için sizleri tekrar tebrik ederim. Tiyatronun keyfini bir kez daha yine sizlerin oyununda yasattiniz. Tesekkürler. Iyi ki varsiniz,nice on senelere, Sevgiler, saygilar,
29.05.2011 cumhur baysan p. Maalesef geç kesfettigim ama 2010-2011 sezonunda sahneye konan tüm eserleri izledigim sevgili Tiyatro Pera ekibine güzel bir yaz tatili dilerim.2011-2012 sezonunu sabirsizlikla bekliyorum. Sn.Nesrin Kazankaya ve Sn.Defne Halman'a Pera Güzel Sanatlar ögrencilerinin oynadiklari YERMA için o gün H.Taner tiyatrosunda söyledigim gibi ayrica candan tebrikler.
01.04.2011 Eksi Sözlük'ten Aphelion Anton Pavloviç Çehov'un 1896 yilinda yazdigi, ve ilk kez 1899'da moskova sanat tiyatrosu tarafindan sergilenen bir klasik. tiyatro pera'nin sahneleyisinde, 2 günde geçen ve çok basit bir konusu varmis gibi görünen hikaye aslinda 26 odali bir çiftlik evinde yasayan insanlarin iç hesaplasmalarini, varolusu sorgulamalarini, kendi aralarindaki çekismeleri, gideremedikleri mutsuzluklarini ve umutsuz asklarini çok zekice diyaloglar ile seyirciye aktariliyor. bana kalirsa, genel olarak izleyenlerin hayat enerjilerin sönmesinin nedeni, siradan olan insanlarin siradanliktan kurtulma çabalari ile iyice dibe batmalari ve en kötüsü de keskin bir umutsuzluk hissi yansitmasi. karakterlerin hayata karsi o kadar umutsuz bir bakislari var ki tek kurtulusu ölümü beklemekte buluyorlar. alintilarla bunu söyle özetleyebiliriz. "tanrim...47 yasindayim; 60 yasinda kadar yasayacak olsam, daha 13 yilim var! 13 yil daha nasil dayanacagim? bu kadar uzun bir süreyi doldurmak için ne yapacagim?" (vanya) "biz yasayacagiz, vanya dayi. uzun, çok uzun günler, uzun, sikici geceler geçirecegiz. kaderin bize sundugu bütün sinavlara sabirla katlanacagiz. simdi de, yasliligimizda da, dinlenmek bilmeden hep baskalari için çalisacagiz. zamanimiz doldugunda, uysalca boyun egip ölecegiz ve tanri bize aciyacak. ve dinlenecegiz!" (sonya) oyunculuktan bahsetmeye gerek yok sanirim: Levend öktem, Selçuk Yöntem, Nesrin Kazankaya Gerçekten iyi bir oyun izlemek isteyenler için biçilmis kaftan. aman yok mutluysaniz gitmeyin, mutsuz dönersiniz laflarina aldirmayin. sonuç olarak hayati doyasiya yasamak isteyen bir bünyeniz oldugunda zaten dogru yolda oldugunuzu hissedeceksiniz. 29. izmir tiyatro günleri kapsaminda 2 gün oynandi. daha sonra izleme firsatini bulan kaçirmasin derim.
01.04.2011 Deniz Yildirim Izmir'de Vanya Dayi yi ayakta alkislayanlarin arasindaydim..Emeklerinize saglik.. Alkislariniz susmasinn...))
27.03.2011 Mutlu Eruyar iyi ki varsiniz dünya tiyatrolar gününüz kutlu olsun , daha nice seneler oyunlarinizi izleme sansina erismek dilegiyle :)))
20.12.2010 Cumhur Baysan Önce "Türkan"daki performansi ile Sn. Nesrin Kazankaya'ya hayran oldum.Sonra Çehov oynayan bu çilginlar kim diyerek"Vanya Dayi" ile Tiyatro Pera yi kesfettim.Ve arkasindan 12 aralik Rahat Yasamaya Övgü 19 aralik Quintet 22 ocak Serefe Hatiralar. Tiyatro Pera Ekibine saygilar
12.12.2010 Çigdem Kubilay Özkan 11 aralik aksami (Vanya Dayi-CKM)süper bir geceydi. Çok begendik...
31.10.2010 Hatice Akkaya Merhaba dün aksam Vanya Dayi oyununu izledim.Oyun ve oyuncular son derece basariliydi.Müthis zevk aldim oyunu izlerken.Basarilarinizin devamini dilerim.
15.04.2010 Mehmet Erberk 27 mart 2010 Dünya Tiyatrolar Günü sezonun son gösteriminde Bir Dönüsün Beslemesi oyununuzu izleme sansim oldu. Oyun tek kelime ile harikaydi tüm ekip olarak yüreginize saglik. Bu sezon izledigim üçüncü oyunuzdu bu, hepsi için bu oyun nezdinde basari dileklerim ile tesekkürler ediyorum, saglicakla kalin.
30.11.2009 Ceren Okur Nasil yapar nasil edersiniz bilmiyorum ama "Sihirli Kitap" oyununuzu tekrar oyun programinizda görmek istiyorum, çocuklara anca böyle "dogru" oyunlar tiyatroyu sevdirebilir ve gelecege seyirci yetistirebilir. Sevgiler ve o güzel çalismalarinizda basarilar...
18.07.2009 Murat Arapoglu (Iha)Ihlas Haber Ajansi olarak Kirkpinar Açikhava Tiyatrosunda düzenlenen etkinlikleri yakindan takip ediyoruz. Dün gecede Kirkpinar Açikhava Tiyatrosunda tarafinizdan sergilenen "Rahat Yasamaya Övgü"isimli oyununuzu izledik. Sukadarini söylemek isterimki haber amaçli gitmis oldugumuz tüm tiyatro gösterimlerinden ilk bölüm sonrasi çikarken sizin oyununuzda çikmak mümkün olmadi çünkü ne saatin gece yarisini geçtigini anladik nede disari çikmak gibi bir sey aklimiza geldi.Sergilemis oldugunuz mükemmel oyundan dolayi Öncelikle tüm ekibinize ama özellikle mükemmel oyunculuklarindan dolayi Levent Öktem, Basak Mese,Ilker Yigen, Linda Çandir 'a ve Güzel müzik ve sarkilarindan dolayi Ezgi Kasapoglu 'na bu güzel gece için çok tesekkür ederiz. Murat ARAPOGLU Iha Sakarya Muhabiri
17.04.2009 M.Cemal Coskun Tum Tiyatro Pera Emekcileri: Tebrikler ektikleriniz, yetistirdikleriniz, dusleyip gerceklestirdikleriniz icin.
28.02.2009 Gülin Balci Herkese 'merhaba'larimdan olusan kocaman bir selam gönderip, devam ediyorum. Dün gece "Rahat Yasamaya Övgü"deydim. Kesinlikle harikaydi. Alttan alttan o kadar güzel islenmis ki konu; bir an sinemadan da bu kadar zevk aliyor muydum diye sordum kendime. Tiyatro'ya ara vereli uzun bir zaman olmustu. Ama su an açik yüreklilikle söyleyebilirim ki; o ara dün gece çoktan bitirildi.. (:) Tesekkürler....
16.02.2009 Hüseyin Solhan sevgili TIYATRO PERA ailesi;esimle birlikte bu aksam 15 Subat temsilinizi izledik ve çok keyif aldik...bütün ekip bir harikaydi...basta bu keyifli oyunu kaçirmamamizi saglayan Okan KAYABAS olmak üzere bütün ekibe sevgi ve saygilarimizla bu güzel aksam için tesekkürler...
16.02.2009 Pinar Yigit Degerli oyuncular Mehmet Ali Kaptanlar,Can Basak,Nesrin Kazankaya,Basak Mese, Kayhan Teker, Mehmet Aslan,Aytunç Sabanli,Zeynep Özden, Erdinç Anaz, Okan Kayabas,Ilker Yigen ve Venedik Taciri nin 15 Subat temsilinde ki keyifli seyrimizde emegi geçen herkesi yürekten,saygiyla ayakta alkisliyoruz... Shakespeare bile gelip izlese oyunun günümüze uyarlanmis bu haline hayran olurdu...disardaki buz gibi havayi sicacik mekaniniz ve hayranlik uyandiran oyunculuklarinizla unutturdugunuz için ayrica tesekkürler...
19.11.2008 Zuhal Er Sayin Safak Eruyar, Yogun akademik çalismalarimiz içindeyken bize keyfin tadini almayi hatirlattiginiz için size tesekkürlerimi iletmek istiyorum. Hepimizin tiyatrolu yeni sezonlarinin mutluluklarla dolu olmasi dilegimle, Esenlikler... Y.Doç.Dr. Zuhal ER ITÜ Fen-Edebiyat Fak. Fizik Müh. Böl.
21.04.2008 Ilkben Kalyon Dun Venedik Taciri'ni seyrettim. Super bir oyundu; emegi gecen herkese tesekkur ederim. Ozellikle gunumuze uyarlanmasindaki basari muhtesemdi... Sizin oyunlarinizi takip edecegim. Sevgiler saygilar...
06.04.2008 Tülin Yildiz Oyunu zevkle izledim.(Venedik Taciri).Günümüze uyarlanmis modernizasyonu ise çok basarili buldum..Geçmise nazaran Simdi çok iyi dekorlar, saglam kurgulu oyunlar ve fantezi dolu sahnelemelerle karsilasiyoruz,ve bu da oyunu daha zevkli, izleyici ile bulustururken daha doyurucu hale getiriyor.... Tüm ekibe gelecekteki projelerinde basarilar diliyorum...DiLerim merakiniz,arayisiniz ve yolculugunuz çok uzun yillar sizinle olur..BOL SANS!
29.03.2008 Fahire Fahire Bu aksam Serefe Hatiralar i izledim.Bu sezon izledigim yirmi kusur oyun içinde en çok begendigim oyun oldu.''Korkularini doyuranlar''in izlemesi istemiyle...Daha genis kitlelere oynamanizi diler,saygi ve sevgiler sunarim. Tiyatroyu izlemek için emek verenlerden.
09.03.2008 Cüneyt Arpacioglu venedik taciri oyununu izleyip yeni geldik eve ...emegi gecen herkese cok cok tesekkurler,, yureginize saglik, ne kadar etkileyicisiniz butun kadronuz .herkese selam soyleyin olur mu ?
29.02.2008 Riza Yilmaz Merhabalar, Daha önce Profesör ve Hulahop ile kisa süre önce de Serefe Hatiralar isimli oyununuzu izledim. Nesrin hanim öncelikle size tesekkür ediyorum. Oyunlari yazarken gösterdiginiz basari nedeniyle size hayran kaldim. Nesrin hanim ayrica size ve ekibinize oyunlarda gösterdiginiz yüksek performanstan dolayi da kutlamak istiyorum. Tanidigim herkesin sizleri izlemesi gerektigini söylüyorum böylece hem sizlerin basarilarini görecek ve hem de özel tiyatrolarin yasatilmasina katkida bulunabileceklerdir. Basarilarinizin devamini dilerim.
14.02.2008 Sükran Sabah Sayin Nesrin Kazankaya, Sayin Safak Eruyar, Insanlarimiza gerçek sanat ve sanatçiyi tanimlayan böylesine içerikli ve güncel oyunu basaruyla sergilediginiz için en içten duygularimla sizleri tüm ekibinizle kutluyor ve basarilarinizin devamini diliyorum. Oyunu izlerken Safak Hanimin da söyledigi gibi gençlerimizin mutlaka izlemesi gerektigini düsünüyorum. En azindan sanat olanla sanat adina sunulanin farkini görmeleri saglanacak ve de unutamayacaklari bir oyun olarak belleklerine kazinacak diye düsünüyorum. Tiyatro Pera'yi Üniversitemizde konuk etmekten mutlu olacagiz. Ancak sizin de bildiginiz gibi gençlerin sanata bakislari ne yazik ki olmasi gereken noktada degil. Sanattan uzak bir egitim kurumunun islevinin eksik olacagi düsüncesiyle ögrencilerimizi olabildigince sanatla bulusturmaya çalisiyoruz. Oyuna davetiniz için tesekkür ediyor ve konuyla ilgili kosullari görüsmek üzere bol alkisli günler diliyorum. Saygilarimla.
30.01.2008 Daniel Begic venedik tacirleri oyununuza gittim tam anlamiyla mukemmeldi oncelikle sizleri tebrik ederim. yaptiginiz bu emege gore aldiginiz ucret gunumuzdeki tiyatro oyunlarina gore cok az bu da sunu gosteriyorki sizler bu isi tiyatro icin yapiyosunuz basarilarinizin devamini diler gelecek oyunlarinizda gorusmek uzere
14.01.2008 Özer Yildirim Sayin Nesrin Kazankaya; 13.01.2008 saat 18.30 daki Venedik Taciri oyunuzuzu hayranlikla izledim. Basta siz olmak üzere, M.Ali Kaptanlar,Can Basak/muhammet Uzuner,Basak Mese,Kayhan Teker,Mehmet Aslan, Aytunç Sabanli,Zeynep Özden, Erdinç Anaz, Okan Kayabas, Ilker Yigen sanatcilarimizi candan kutlarim.Tebrik ler. Tesrifatcilariniz bile mükemmel. Onlara da tesekkür ederim. Istanbul dan biraz uzakta-Tuzla- ikamet ediyorum. Bir emekli olarak ne yapabi- lirim. Oyununuzu gördükten sonra, sezonda oynayacaginiz tüm oyunlari iki defa izleme karari aldim. Sayin Kazankaya; Insanin usuna güzel düsünceler geliyor ah diyorsunuz, güç bende olsa ne yaparim. Ücyüz kisilik, besyüz kisilik mödern tiyatro binalari yaparim,Sizler gibi yetkin topluluklara kullandiririm. Ücretsiz, -para nedemek ne kadar çirkin kelime- Ülke düzeyinde evrensel normlarda tyatro magfelleri. Iste çagin üstünde bir platform. Bugünkü Türkiye bunu yapar ama nerde o zeka, örümcek kafalar hiçbir sey ürete mez.Anlayanlara, En büyük günah,yetkin lesmis kabiliyetlerin önünü tikamaktir. Saygilar sunuyorum, yeni sezonda bütün güzelliklerin sizlerin olmasi dilegi ile... Sevgiyle kalin...
31.12.2007 Seval Yikilkan Çok kaliteli bir site harikasiniz mutlu yillar...
26.09.2007 Sultan Alsan Tiyatro Pera'ya emek ve yüreklerini koyan siz degerli tiyatrocular ve nesrin hanim tiyaronuzda dobrinja'da dügün, serefe hatiralar ve yanlisliklar komedisi oyunlarinizi izledim gerçekten çok begendim herseyden önce tiyatro sahnesinin samimi ve içtenligini hissettirdiginiz için size ve ekibinize tesekkür etmek istiyorum basarilarinizin devamini diler yeni oyunlarinizda tiyatronuza tekrar gelmekten büyük mutluluk duyacagim...
12.03.2007 Nazar 23 Dobrinjada Dügünü izledim ve gerçekten çok begendim. Tesekkürler. Diger oyunlarinizi da en kisa zamanda izleyecegim.
10.01.2007 Banu Tezcan Merhaba Tiyatro Pera, Tiyatro Pera izleyicisi olmus olmanin verdigi mutlulugun yaninda, sizden mail almak da beni mutlu kildi. Ben Dobrinja'da Dugun adli oyununuzu izlemis ve cok begenmistim. Su an Boston'dayim ve Turkiye'ye doner donmez oyunlarinizi takip etmek istiyorum. 25 Subat'a kadarki oyunlarinizi kaciracagim, ancak o tarihten sonraki oyunlariniz hakkinda bilgilendirilirsem sevinirim. Basarilar Tiyatro Pera! Hoscakalin..
04.01.2007 Filiz Uyan Merhaba, Serefe Hatiralar adli oyununuzu izledim.Hani yanina bir sigara yakarak türk kahvenizi yudumladiginizda agzinizda kalan keyifli bir lezzet vardir ya iste öyle güzel,öyle keyifli,öyle lezzetli bir oyundu.Oyunda beni en etkileyen sahne ise Suat'in sanki gözlerimizin içine bakarak tetigi çekmesiydi.Tüm oyunculari yürekten kutluyorum.Basarilarinizin devamini dilerim.
17.12.2006 Derya Çakaloglu MERHABALAR; ÖNCELIKLE KÖTÜ TÜRKCE DILIM ICIN ÖZÜR DILEMEK ISTIYORUM: BEN DÜSSELDORFDA YASAYAN KISA ZAMAN ÖNCE DUISBURG ESSEN ÜNIVERSITESINDEN OKUYAN BIR ÖGRENCIYIM: DOBRINJADA DÜGÜN OYUNUNUZU MÜLHEIM AN DER RUHR THEATER IZLEDIM VE HAYRAN KALDIM; BELKI O AKSAM ALKISLARIMLA VE GÖZLERIMDEKI ISILTIYLA BELLI ETMEDIGIMI DÜSÜNÜP BU YOLLU SECIP SIZE TESEKKÜR ETMEK ISTIYORUM; GERCEKTEN COK TESEKKÜR LER:ALMANYADA KÜLTÜRÜNDEN DILINDEN KAYBEDEN INSANLAR ICIN BÜYÜK BIR ADIM OLDU SIZIIN OYNUNUZ; BEN DAHA ÖNCE ISTANBULDA SEHIR TIYATROLARINDA OYUNLAR IZLEMISTIM AMA SIZIN OYUNUZU GURBETDE GÖRDÜGÜM ICIN BIR DE DUYGULANDIM O AKSAM: NEYSE SIZI DE FAZLA RAHATSIZ ETMEK ISTEMIYORUM AMACIM SADECE SIZI TEBRIK ETMEK VE TESEKKÜR ETMEK SAYGI VE SEVGILERIMLE
27.11.2006 Nurhan Aydin Tesekkürler Tiyatro Pera!!!!!!! Oyunlarinizi mümkün oldugu kadar izlemeye ve tiyatro sevgisini çevremdeki insanlara buluastirmaya çalisiyorum....
26.11.2006 Erkan Budak Sevgili Tiyatro Pera, Siraselvilerdeki "Seyir Defteri" ve "Dobrinja´da Dügün"den sonra yolum master yapma amaçli olarak Almanya´nin Bochum kentine düstü. Bir gün online Radikal gazetesini okurken bir de ne göreyim, Siraselvilerde biraktigim Tiyatro Pera, Ruhr havzasinin Müllheim´ina Theater an der Ruhr´a gelecekmis. Ne bahtiyarlikti. Hemen tanidiklara bildirdim, oyun için hiç düsünmeksizin kefil olarak. Biliyordum ya Sira Selvilerden o muhtesem oyunlari. Ilk gösterim günü üniversiteden dostlarla yerimizi aldik. Ertesi gün giden arkadaslar da olmus. Gülmek için gelen izleyicilerin varliginin oyunculari nasil etkiledigini tam bilemesem de benim aldigim keyfi öyle çok gölgeleyemedi bu durum. Oyundan sonra arkadaslarin oyun için ön ayak oldugumdan dolayi bana tek tek tesekkürler etmeleri beni hem utandirdi hem de sevindirdi. Ben içimden tekrar seyretme imkanina kavustugum için size tesekkür ediyordum. En iyisi bu yazi vasitasiyla size iletmek diye düsündüm tesekkürlerimizi. Önyargilarla bogusan Dünyamiz için yeni bir açilim dilegiyle. Saygilar, sevgiler
01.05.2006 Eksi Sözlükten Fiore Tiyatro Pera- siz gayet siradan bir sahne beklerken ev gibi sicak ortamiyla hayretlere düsüren, keyifli mekandir.
30.04.2006 Eksi Sözlükten Fiore yilin en iyi oyunu,en iyi ensemble, en iyi erkek oyuncu, en iyi yazar ve en iyi yardimci erkek oyuncu basliklari altinda 2005 yilinda 5tane ödül almis olan simdilerde tiyatro pera da oynanan yugoslavya iç savasinin ikinci yilindan ruh hallerini anlatan bir oyundur. müzigin bir insanin hayatindaki yeri ne kadar çoktur,nasil da bizi anlatir, her animizda yerini alir gibi seyleri düsünüyor insan oyunu izlerken o güzel goran bregoviç ve onun tarzindaki müzikler esliginde. sahnenin ev gibi olusu,oyuncularin performansi, ortamin sicakligi,oyunun içindeki sarkilar falan bir bakarsiniz almis basini gitmis saat.düsünceler içinde oyun bitmis ve siz elleriniz alkislamaktan kizarmis halde çikmis bulursunuz kendinizi oyundan, tikir tikir ses çikaran ayakkabinizin sesinden uyanmis bir sekilde. "bu sayfayi okumadan çeviremiyoruz iste.."
19.04.2006 Tayfun Alptekin Sevgili Nesrin Kazankaya. Size , tüm Tiyatro Pera oyuncularina ve çalisanlarina gönülden sevgilerimi ve saygilarimi sunuyorum.Dobrinja'da dügünü 3 kez,Seyir Defterini ve Yanlisliklar Komedisini 2 ser kez izledim.Özellikle Dobrinja'da Dügünü birkaç kez daha izleyebilirim.Savasin insan karakterini(hele bu savas iç savas ise)nasil dejenere ettigi ,insanlari nasil ilkellestirdigi bundan daha iyi nasil anlatilabilir.Sizlerin basarinizi ancak askla ifade etmek mümkün.Iyi ki varsiniz.Ne mutlu ki sizleri seyretme sansimiz oldu.Insallah devam da edecek.Önümüzdeki sezon arkadas gruplarimizi da organize ederek sizleri izlemeyi sürdürecegiz.Çalismalarinizda basarilar ve aydinlik Türkiye dileklerimle.
13.03.2006 Sibel Hazir güzel açiklayici doyurucu ,oyunculugunuzu çok begeniyorum tesekkürler...
19.04.2006 Fatos Karadogan Sevgili Nesrin Kazankaya. Size , tüm Tiyatro Pera oyuncularina ve çalisanlarina gönülden sevgilerimi ve saygilarimi sunuyorum.Dobrinja'da dügünü 3 kez,Seyir Defterini ve Yanlisliklar Komedisini 2 ser kez izledim.Özellikle Dobrinja'da Dügünü birkaç kez daha izleyebilirim.Savasin insan karakterini(hele bu savas iç savas ise)nasil dejenere ettigi ,insanlari nasil ilkellestirdigi bundan daha iyi nasil anlatilabilir.Sizlerin basarinizi ancak askla ifade etmek mümkün.Iyi ki varsiniz.Ne mutlu ki sizleri seyretme sansimiz oldu.Insallah devam da edecek.Önümüzdeki sezon arkadas gruplarimizi da organize ederek sizleri izlemeyi sürdürecegiz.Çalismalarinizda basarilar ve aydinlik Türkiye dileklerimle.
16.02.2006 Senay Idali Tiyatro gibi bir site...
26.01.2006 Ömer Elbir sitenizi büyük bir begeni ile takip ediyorum ve bu gibi sitelere girdikçe tiyatronun hiçbir zaman yok olmayacagi düsüncesi daha da güçleniyor iyiki varsiniz. cesaret veriyorsunuz.
11.01.2006 Erdem Elgin Yaptiginiz her sey gibi siteniz de harika
07.01.2006 Sinan Eden Yanlisliklar Komedisi o kadar basarili bir oyun ki, tebrik etmemek ayip olurdu. Oyunculuklar zaten tartisilmaz, ama rejisi de ayrica muhtesem. Takviminizde bir Izmir turnesi gördümdü, umarim Yanlisliklar Komedisi'ni oynarsiniz ki ben de ailemi uyarayim kaçirmamalari konusunda. Ilginize tesekkür ederim.
03.01.2006 Ahmet tiyatro seyretmeden önce internette neler olduuna baktigim zaman tiyatro pera nin sitesini çekici buldum ayrintilar güzel...
26.12.2005 Eksi Sözlükten Abendrot nesrin kazankaya'nin yazdigi,yönettigi ve önemli rollerden birini üstlendigi,buram buram çehov kokan oyun.karakterler yerken,içerken,günlük konusmalarina devam ederken,yani hayata bir sekilde tutunmaya çalisirken disarida savas tüm siddetiyle devam etmekte,hepsinin hayatlarina onarilamaz yaralar açmaktadir.insani tüm dogalligiyla sahneye tasiyan oyun saglam bir dramaturjiye sahip,ve bu her an kendini hissettiriyor.özellikle nihat ileri ve levent öktem çok basarili bir oyunculuk sergiliyor,iki saat boyunca tek bir bos diyalog geçmiyor.çehov oyunlarini çok seven bana özellikle vanya dayi'yi hatirlatti dobrinja'da dügün. kisacasi kesinlikle görülmesi gereken bir oyun dobrinja'da dügün...
13.11.2005 Murat Cihaner siteniz gercekten cok hos .... basarilarinizin devamini dilerim.
17.10.2005 Bora Saygi "Seyir Defteri" ve "Bir Çöküsün Güldürüsü" oyunlarini bu sezon da bir ara oynarsaniz ve haber verirseniz çok seviniriz. Saygilarimla, NOT:Harika oyunlar çikariyorsunuz. Sizin oyunlarinizla düsünebilmek, hissedebilmek mümkün oluyor, ayri bir haz duyuyoruz.
04.07.2005 Serdar Metiner Sitenizden her ögrendiklerim beni biraz daha heyecanlandirdi.Umarim bir gün bilgilerinizi yüzyüze ögrenme firsati bulurum.Bütün içtenligimle basarilarinizin devamini dilerim.
27.05.2005 Yalçin Zobu siteniz gerçekten tiyatro severler ve sizi bilenler için ideal.
21.05.2005 Erkan Aktas Bence tiyatro siteleri arasinda çok iyi yerlerde oldugu kesin.Tiyatro pera iyi sentezlenmis,gözlenerek hazirlanmis.