Tiyatro Pera

Şafak Eruyar

Şafak Eruyar

Sanat Yönetmeni Yard. , Dramaturg-Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu, Eğitmen

1993 yılında A.Ü.D.T.C.F Tiyatro Tarihi ve Teorisi Ana Bilim Dalı'ndan mezun oldu. 1994 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda reji asistanlığı, basın ve halkla ilişkiler birimlerinde görev alarak sözleşmeli çalışmaya başladı. 1995 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'na Dramaturg olarak girdi. 1998'de İstanbul'da Tiyatro Dergisi'nin düzenlediği Alman Grips Çocuk Tiyatrosu topluluğunun kurs programını tamamladı. 1998-99 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda müdür yardımcılığı, basın ve halkla ilişkiler birimlerinde çalıştı.

2001 yılında Tiyatro Pera'da basın ve halkla ilişkilerden sorumlu dramaturg olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Lisesi'ne, 2005 yılında ise Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü'ne eğitmen olarak girdi.

Halen Tiyatro Pera ve İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda dramaturg; Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Lisesi'nde ve Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Bölümü'nde eğitmen olarak çalışmaktadır.

Görev aldığı bazı oyunlar: Onikinci Gece, Korku, Sevgili Yalan, Seferi Ramazan Bey'in Nafile Dünyası, Pazartesi Perşembe, Tartuffe, Kısasa Kısas, Ayrılık Müziği, Kırmızı Karaağaç, Ölüm ve Kız, Bir Çöküşün Güldürüsü, Aman Aman, Seyir Defteri, Sihirli Kitap, Dobrinja'da Düğün, Yanlışlıklar Komedisi, Şerefe Hatıralar, Rahat Yaşamaya Övgü, Profesör ve Hulahop, Venedik Taciri, Vanya Dayı, Kazaen, Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im, Akdeniz (Müzikal), İki Oyun Bir Ülke, Annem Oğlum ve Ben.